Prognoza sezonowa

Styczeń (2011):

Pierwsza dekada wietrzna, śnieżna i mroźna. Druga dekada stycznia przyniesie odwilż. Temperatura będzie wzrastać do 10 stopni C i powyżej. Pogodzie takiej towarzyszyć mają opady. Trzecia dekada stycznia zimna z częstymi opadami śniegu.

Luty (2011):

Pierwsza dekada lutego wietrzna, zimna z dość częstymi opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Druga dekada lutego mroźna i pogodna. Trzecia dekada lutego do 25 zimowa. Od 25 lutego odwilżowa z dość częstymi opadami.

Marzec (2011):

Pierwsza dekada marca do 5 przyniesie pogodę na pograniczu zimy i przedwiośnia. Od 5 marca spodziewane większe ochłodzenie i powrót zimy. Druga dekada marca do 15 ciepła i pogodna. Lokalnie słabo popada deszcz. Od 15 marca zimna i mokra. Trzecia dekada marca zimna i dość pogodna do 30. Od 30 marca wiosenna.

Kwiecień (2011):

Pierwsza dekada kwietnia ciepła i pogodna. Druga dekada kwietnia chłodna i deszczowa. Trzecia dekada kwietnia ciepła z przelotnymi opadami deszczu.

Maj (2011):

Pierwsza dekada zimna i mokra. Nocami pojawiać się będą przymrozki. Druga dekada maja bardzo ciepła i burzowa. Trzecia dekada maja gorąca i burzowa.

Czerwiec (2011):

Pierwsza dekada czerwca gorąca i burzowa. Druga dekada czerwca przyniesie kontynuacje z pierwszej dekady, czyli będzie gorąco i burzowo. Trzecia dekada czerwca zmienna. Musimy być przygotowani na wysoką temperaturę i silne burze, po których będzie następować duże ochłodzenie, a z nim związane opady deszczu.

Lipiec (2011):

pierwsza dekada lipca wietrzna, chłodna i mokra. Druga dekada lipca upalna z popołudniowymi i wieczornymi burzami. Trzecia dekada lipca początkowo zimna i deszczowa, później gorąca i burzowa.

Sierpień (2011):

Pierwsza dekada sierpnia zmienna. Do 5 sierpnia gorąca i sucha. Od 5 sierpnia wietrzna, chłodna z przelotnymi opadami deszczu. Druga dekada sierpnia do 15 jesienna. Od 15 sierpnia upalna i burzowa. Trzecia dekada sierpnia gorąca i słoneczna.

Wrzesień (2011):

Pierwsza dekada września do 5 ciepła i sucha. Od 5 września wietrzna, zimna i mokra. Nocami pojawią się pierwsze przygruntowe przymrozki. Druga dekada zapowiada się ciepła z przelotnymi opadami deszczu. Trzecia dekada września ciepła i pogodna.

Październik (2011):

Pierwsza dekada do 6 października chłodna i pogodna. Od 6 października prawdziwie jesienna. Druga dekada do 15 października wietrzna, zimna i deszczowa. Od 15 października cieplejsza i pogodniejsza. Trzecia dekada października do 25 zimna z przelotnymi opadami deszczu. Od 25 października chłodna i pogodna.

Listopad (2011):

pierwsza dekada listopada ciepła i pogodna. Druga dekada listopada pochmurna i bardzo zimna. Trzecia dekada listopada zimna z najróżniejszymi typami opadów.

Grudzień (2011):

Pierwsza dekada grudnia chłodna, wietrzna i mokra. Druga dekada grudnia zimna z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Trzecia dekada grudnia chłodna i mokra.

Styczeń (2012):

Pierwsza dekada stycznia chłodna i mokra. Druga dekada stycznia przyniesie więcej akcentów zimowych. Trzecia dekada stycznia mroźna i śnieżna.

Luty (2012):

Pierwsza dekada lutego mroźna i pogodna. Druga dekada lutego bardzo zimna z najróżniejszymi typami opadów. Trzecia dekada lutego zimna z częstymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem.

Marzec (2012):

Pierwsza dekada marca bardzo zimna i pogodna. Druga dekada marca ciepła i pogodna. Trzecia dekada marca ciepła i słoneczna.

Kwiecień (2012):

Pierwsza dekada kwietnia wietrzna, bardzo zimna z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Druga dekada kwietnia ciepła z przelotnymi opadami deszczu. Trzecia dekada kwietnia bardzo ciepła z wiosennymi burzami.

Maj (2012):.

Pierwsza dekada do 5 maja gorąca i dość pogodna. Od 5 maja chłodna, wietrzna i mokra. Nocami wystąpią przymrozki. Druga dekada maja zmienna. Jednego dnia ma być ciepło i pogodnie, drugiego zaś chłodno i deszczowo. Nocami często mają wystepować przymrozki. Trzecia dekada maja ciepła i dość sucha.

Czerwiec (2012):

Pierwsza dekada do 5 czerwca chłodna z przelotnymi opadami deszczu. Nocami ponownie pojawią się przymrozki!. Od 5 czerwca gorąca i burzowa. Druga dekada czerwca gorąca i deszczowo-burzowa. Opady miejscami mogą powodować lokalne podtopienia, a burze lokalne zniszczenia. Trzecia dekada czerwca chłodna i deszczowa.

Lipiec (2012):

Pierwsza dekada lipca gorąca i burzowa. Druga dekada lipca chłodna i deszczowa. Trzecia dekada lipca upalna i burzowa. Burze mogą powodować zniszczenia.

Sierpień (2012):

Pierwsza dekada sierpnia upalna i burze. Burze będą ponownie spowodują wiele szkód. Druga dekada sierpnia gorąca i pogodna. Trzecia dekada sierpnia chłodna i mokra.

Wrzesień (2012):

Pierwsza dekada września ciepła i dość pogodna. Druga dekada września chłodna i mokra. Trzecia dekada września chłodna z przelotnymi opadami deszczu. Nocami pojawią się przygruntowe przymrozki.

Prognoza sezonowa została zaktualizowana: 13 lipca 2012.

Pogoda | Pogoda na 16 dni | Prognoza sezonowa | O nas